Pradžia Forumas Įvairios diskusijos Kas liks iš Lietuvos matematikos?

Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  Matas Šileikis prieš 1 m. 4 mėn..

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • #1166

  Kadaise pažadėjau sukurti bent vieną temą šiame forume :) Begėdiškai pavėlavęs, pažadą tesiu.

  Klausimą skiriu Lietuvos matematikos darbdaviams: katedrų vedėjams, prodekanams, mokslo tarybos ir kitų finansavimo šaltinių administratoriams, mokslo grupių vadovams.

  Būtų įdomu išgirsti, kaip Lietuvos mokslo institucijos po emigracinio nukraujavimo bando pritraukti dėstytojais ir mokslininkais dirbti jaunus ir talentingus? Kaip lietuvius, taip ir užsienyje užaugusius.

  Mane pasiekia tik kalbos apie problemas: neadekvatūs dėstymo kiekiui atlyginimai, nunykęs podoktorantūros projektas (kuris ir taip buvo su nedidelėmis išimtimis tik laikinas šaltinis aktyvesniems doktorantams, kurie likę savo institucijoje gavo laikiną paramą užsiimti mokslu), nepraktiškai išnaudojama infrastruktūra (kaip pavyzdį turiu omeny VU MIF ir MII pastatų išsidėstymą Vilniuje ir užpildymą), nesu girdėjęs apie atvirą tarptautinį konkursą mokslo vietai.

  Pabrėšiu, kad nors ir mano klausimas nėra egocentriška provokacija su užuomina „ką man galite pasiūlyti“, kadangi dėl asmeninių priežasčių lieku dirbti kitoje šalyje. Bet kuriuo atveju, nenorėčiau pamatyti visiško Lietuvos matematikos kolapso.

  Galbūt manęs tik nepasiekia geros naujienos, taigi, „Kas geresnio, premjere?“

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.