SR

Lietuvos matematikų ir edukologų bendruomenė neteko Algirdo Zabulionio, vieno iš Lietuvo švietimo sistemos kūrėjų, padėjusio organizuoti ir reformuoti įvairių šalių švietimo ir žinių vertinimo sistemas.

Zabulionis gimė 1954 m. gruodžio 4 d. Kaune. 1977 m. baigė Vilniaus universitetą ir dirbo jame. 1984 m. apgynė disertaciją ,,Apie įdėties operatorių analizinių funkcijų Banacho erdvėse“ (vadovas doc. V. Kabaila), 1991 m. gavo docento vardą. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, Algirdas Zabulionis visą savo energiją ir žinias paskyrė Lietuvos švietimo sistemai, savo ekspertine patirtimi dalijosi su įvairių šalių institucijomis. Jis vykdė švietimo reformų projektus Mongolijoje, Indijoje, Gruzijoje, Kirgizijoje, Tadžikijoje, Azerbaidžane, Armėnijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Moldavijoje, Serbijoje, Juodkalnijoje ir kt. A. Zabulionis inicijavo tarptautinių mokinių pasiekimų tyrimų vykdymą Lietuvoje, sukūrė brandos egzaminų sistemą, kuri egzistuoja iki šiol. 1992–1997 m. buvo Matematikos metodikos katedros vedėjas, 1997–2001 – Nacionalinio egzaminų centro direktorius, 2001–2004 – Švietimo politikos centro vadovas. Stažavosi Twentės (Olandija, 1995), Oslo (1996) universitetuose.

Zabulionio mokslinių tyrimų svarbiausios sritys – matematika ir jos mokymo metodika, testavimas, egzaminavimas. Jo darbo vaisius – daugiau kaip 30 straipsnių matematikos ir jos mokymo tematika.

Šviesus Algirdo Zabulionio – mokslininko, eksperto, edukologo, paprasto, draugiško ir nuoširdaus žmogaus – atminimas išliks bendradarbių ir visų matematikų bendruomenės širdyse.

Nuoširdžiai užjaučiame šeimą.