Lietuvos matematikų draugija 2015 metais paskelbė konkursą LMD Jaunųjų matematikų premijai už vertingiausią individualų matematinį darbą gauti. Pirmoji premija 2016 metais buvo įteikta Vytautui Paškūnui (Duisburgo-Eseno universitetas, Vokietija). Į antrąją premiją pretendavo du kandidatai – Giedrius Alkauskas (VU, MIF) ir Kęstutis Česnavičius (Paris-Sud universitetas, Prancūzija). LMD JMP vertinimo komiteto (pirmininkas prof. Vygantas Paulauskas) nuomone, abu pateikti darbai buvo labai aukšto lygio ir atrinkti nugalėtoją buvo sudėtingas uždavinys. Atsižvelgus į recenzentų atsiliepimus, balsuojant buvo nuspręsta antrąją Lietuvos matematikų draugijos Jaunųjų matematikų premiją skirti Kęstučiui Česnavičiui.

Keli biografijos faktai:

KC

K. Česnavičius 2007 m. baigė KTU gimnaziją, 2010 m. baigė Jacobs universitetą Bremene, kuriame gavo matematikos bakalauro diplomą. 2010–2014 m. jis studijavo doktorantūroje garsiajame MIT (Massachusetts Institute of Technology, JAV), vėliau dirbo Kalifornijos universitete Berklyje. Šiuo metu dirba Paris-Sud universitete.

Su Kęstučio darbais galima susipažinti puslapyje

SVEIKINAME!