logo

Siekdama pažymėti matematikos grožį ir svarbą, bei jos išskirtinį vaidmenį kasdieniniame gyvenime, UNESCO organizacija 2019 metais paskelbė kovo 14-ąją Tarptautine matematikos diena. Pi diena jau daugelį metų buvo švenčiama įvairiose šalyse, pažymint pagrindinės matematinės konstantos – skaičiaus π, apibrėžiamo apskritimo ilgio ir diametro santykiu ir apytiksliai lygaus 3,14, – svarbą. Pirmą kartą oficialiai Tarptautinė matematikos diena buvo pažymėta 2020 m. kovo 14 d.

Pasak UNESCO generalinės direktorės Audrey Azoulay, „Matematika, su daugybe savo technologinių taikymų, šiuo metu yra daugelio gyvenimo sričių pagrindas. Kartu su algoritmais, matematika atlieka svarbų vaidmenį dirbtinio intelekto ir technologinių trikdžių srityse. O sprendžiant tokias problemas, kaip COVID-19 pandemija ar klimato kaita, primenama apie matematikos svarbą atsakant į šiuolaikinius iššūkius.“ Pabrėžiant matematikos ir jos metodų visuotinumą, 2020 m. Matematikos dienos tema buvo ,,Matematika yra visur‘‘. Šiais, 2021 metais, atsižvelgiant į pandemiją ir į tai, kad matematiniai-statistiniai įrankiai atlieka esminį vaidmenį prognozuojant šios ligos plitimo evoliuciją ir numatant jos užkardymo strategijas, Matematikos dienos tema yra ,,Matematika geresniam pasauliui‘‘.

2021 m. kovo 14 d. 14 val. (Londono laiku) šiame puslapyje galima bus prisijungti ir išklausyti proginius pranešimus anglų kalba.

Kviečiame pažymėti matematikos dieną!

Susiję su Tarptautine matematikos diena puslapiai: www.idm314.org (oficialus puslapis), www.piday.org.